Actrice Diane Keaton op 79-jarige leeftijd overleden

Overleden

Gepubliceerd op 13-10-2025 | bron: www.nu.nl

Actrice Diane Keaton is zaterdag 11 Oktober op 79-jarige leeftijd overleden, meldt entertainmentsite People. De Amerikaanse actrice was onder meer bekend van rollen in The Godfather en Father of the Bride.

De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van de familie laat aan People weten dat Keatons dierbaren om privacy hebben gevraagd.

Keaton werd in 1946 in Los Angeles geboren als oudste van vier kinderen. In de jaren zeventig werd ze beroemd dankzij haar rol in The Godfather. Ze speelde daarin de vrouw van Michael Corleone (Al Pacino). Ze vertolkte die rol ook in de twee vervolgfilms.

“Het liefste dat iemand ooit voor me heeft gedaan, is me casten voor The Godfather“, zei ze in 2022 tegen People.

Het gelijknamige boek waarop de film is gebaseerd, zou ze voor haar auditie niet hebben gelezen. “Ik kwam gewoon overal op auditie.”

Veel samenwerking met Woody Allen

Keaton werkte vaak samen met regisseur Woody Allen, met wie ze ook een relatie kreeg. In 1977 won ze een Oscar voor haar rol in Allens film Annie Hall. Het gerucht ging dat de film was gebaseerd op de liefde tussen de twee. “Dat is niet waar, maar er zitten wel ware elementen in”, zei ze tegen The New York Times.

Keaton en Allen werkten samen aan tal van andere films, waaronder Play It Again, Sam (1972) Sleeper (1973) en Manhattan Murder Mystery (1993). Toen de regisseur door zijn geadopteerde dochter Dylan Farrow werd beschuldigd van seksueel misbruik, verdedigde ze hem. “Ik hou van hem. En ik geloof mijn vriend”, zei ze in 2014 tegen The Guardian.

Onzekere ster met kenmerkende kleding

Hoewel ze furore maakte op het witte doek, werd Keaton geplaagd door onzekerheid, zei ze tegen People. Ze keek nooit naar haar eigen films. “Ik hou gewoon niet van hoe ik eruitzie en hoe ik klink.”

Terugkijkend op haar carrière zei ze in 2019: “Ik weet niks en ik heb niks geleerd. Ouder worden heeft me niet wijzer gemaakt. Zonder mijn acteerwerk was ik een buitenbeentje geweest.”

The Guardian omschrijft Keaton als “een van de geliefdste filmsterren van de afgelopen vijftig jaar”. De krant roemt haar gevoel voor humor en kenmerkende kledingstijl. Zo droeg ze vrijwel altijd een hoed, coltrui of das en wijde broek.

Andere Oscar-nominaties kreeg ze voor Reds (1981), Marvin’s Room (1996) en Something’s Gotta Give (2003).

Keaton had twee kinderen. Dochter Dexter en zoon Duke adopteerde ze in 1996 en 2001.

Bron : Nu.NL

Bij John's muziekboetiek is goed te bestellen. De prijzen zijn netjes en het bestelde voldoet aan de eisen. Wordt snel bezorgd, via de mail word je op de hoogte gehouden wanneer het pakje verstuurd is. Mijn ervaring is prima en kom zeker nog een keer terug.

Joke Bakker

This is to confirm that today the puzzle I ordered via your website was successfully delivered to me. Thank you 1000! I am very happy to expand my collection of puzzles of this series. Have a lovely day ahead! Kind regards, Ewa Androsiuk-Kotarska

Ewa Androsiuk-Kotarska

Ik mag haast wel zeggen van John want inmiddels kennen we elkaar haast goed. U heeft mij enorm geholpen met een dvd. U heeft alles voor mij uitgezocht en de levering was super snel. John's muziekboetiek ik geef een dikke 10. Super bedankt 👍 toppie.

Eppie Warnders

Het Pakje met de Cd's zijn goed aangekomen Heel graag tot een volgende Keer Groetjes Stephan (Blankenbergen,Belgie)

Stephan

Hello, Bedankt dat u mij in het Bulgaars schrijft, ik waardeer de moeite! De cd's zijn vandaag aangekomen. Thank you for writing to me in Bulgarian, I appreciate the effort! The CDs arrived today. Strahil

Strahil Minev

Snelle levering, niet met PostNL gelukkig maar... en wie doet in deze tijd nog de moeite om er een persoonlijk, handgeschreven briefje bij te voegen...? Dat verdient een 10. Niets kan beter, alles was PERFECT.

Gina Vanthournout

Goed verpakt en snel geleverd. Het handgeschreven berichtje werd door mij bijzonder gewaardeerd.

Jan

Geleverd in perfecte staat (was er al heel lang naar op zoek)! Vriendelijk, persoonlijk briefje erbij - een aanrader!

Hubke

Alles was perfect, heel goed en verzorgd ingepakt met een leuk briefje erbij, TOP WINKEL!

Marleen

De bezorging was een dag eerder! Fijn. Het boek ziet er netjes uit!

Nancy

Perfect verpakt,levering zelfs vroeger dan beloofd,dikke tien

Leo

Mijn gekochte cd werd correct verpakt, bliksemsnel geleverd, en met een persoonlijke boodschap van Johns Muziekboetiek ingesloten thuis gebracht. En dat doet plezier ! Mijn volgende cd's komen gegarandeerd van hier.

Linda

Zelfs sneller geleverd dan verwacht ! Plus nog een persoonlijk berichtje op de verzendnota

Luc

Artikel oké. Eén dag eerder geleverd dan beloofd.

Dba

Prima levertijd. Tof berichtje bij de levering van de verkoper. Zeer positief over. Zou zeker nog wat van hem kopen.

Petra

De cd zag er nieuw uit, was goed verpakt met een begeleidend briefje en werd snel geleverd! Prima service dus, kon niet beter!

Cian