De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van de familie laat aan People weten dat Keatons dierbaren om privacy hebben gevraagd.
Keaton werd in 1946 in Los Angeles geboren als oudste van vier kinderen. In de jaren zeventig werd ze beroemd dankzij haar rol in The Godfather. Ze speelde daarin de vrouw van Michael Corleone (Al Pacino). Ze vertolkte die rol ook in de twee vervolgfilms.
“Het liefste dat iemand ooit voor me heeft gedaan, is me casten voor The Godfather“, zei ze in 2022 tegen People.
Het gelijknamige boek waarop de film is gebaseerd, zou ze voor haar auditie niet hebben gelezen. “Ik kwam gewoon overal op auditie.”
Veel samenwerking met Woody Allen
Keaton werkte vaak samen met regisseur Woody Allen, met wie ze ook een relatie kreeg. In 1977 won ze een Oscar voor haar rol in Allens film Annie Hall. Het gerucht ging dat de film was gebaseerd op de liefde tussen de twee. “Dat is niet waar, maar er zitten wel ware elementen in”, zei ze tegen The New York Times.
Keaton en Allen werkten samen aan tal van andere films, waaronder Play It Again, Sam (1972) Sleeper (1973) en Manhattan Murder Mystery (1993). Toen de regisseur door zijn geadopteerde dochter Dylan Farrow werd beschuldigd van seksueel misbruik, verdedigde ze hem. “Ik hou van hem. En ik geloof mijn vriend”, zei ze in 2014 tegen The Guardian.
Onzekere ster met kenmerkende kleding
Hoewel ze furore maakte op het witte doek, werd Keaton geplaagd door onzekerheid, zei ze tegen People. Ze keek nooit naar haar eigen films. “Ik hou gewoon niet van hoe ik eruitzie en hoe ik klink.”
Terugkijkend op haar carrière zei ze in 2019: “Ik weet niks en ik heb niks geleerd. Ouder worden heeft me niet wijzer gemaakt. Zonder mijn acteerwerk was ik een buitenbeentje geweest.”
The Guardian omschrijft Keaton als “een van de geliefdste filmsterren van de afgelopen vijftig jaar”. De krant roemt haar gevoel voor humor en kenmerkende kledingstijl. Zo droeg ze vrijwel altijd een hoed, coltrui of das en wijde broek.
Andere Oscar-nominaties kreeg ze voor Reds (1981), Marvin’s Room (1996) en Something’s Gotta Give (2003).
Keaton had twee kinderen. Dochter Dexter en zoon Duke adopteerde ze in 1996 en 2001.
Bron : Nu.NL