De pianist kwam niet uit een muzikaal gezin. Als tiener volgde Brendel pianolessen, maar op zijn zestiende stopte hij daarmee. “Een docent mag nooit te veel invloed op je spel krijgen”, zei hij daarover. “Ik wantrouw alles wat ik niet zelf heb uitgevonden.”
De Oostenrijker gaf zijn eerste concert toen hij zeventien was. In de jaren zestig kreeg hij internationale erkenning, toen hij alle 32 sonates van Beethoven op plaat zette. In 1971 verhuisde hij naar Londen.
Brendel zette de pianoconcerten van Beethoven in zijn leven vier keer op plaat, voor de laatste keer in 1999. De pianist zei dat zijn waardering voor de componist gedurende zijn leven “elke dag groeide, of nee: elk uur.”
Zijn laatste concert gaf Brendel in december 2008 in Wenen. Vlak daarna verloor de pianist een deel van zijn gehoor. Toch bleef hij in de jaren daarna rondreizen en gaf hij masterclasses aan jonge musici.
Behalve als pianist kreeg Brendel ook bekendheid als dichter en essayist.
Bron : Nu.NL