George Kooymans is op 77-jarige leeftijd overleden, dat laat zijn familie weten in een verklaring. De gitarist en zanger van de Golden Earing leed aan de neurologische ziekte ALS.
“Wij nemen afscheid van een groot musicus en componist, wiens werk verder reikte dan Golden Earring. George was een geliefde echtgenoot, vader, opa, maar bovenal vriend”, staat in de verklaring.
In 1961 richtte George Kooymans samen met zijn buurman Rinus Gerritsen de band The Golden Earrings op, die later bekend werd als Golden Earring. De groep scoorde grote hits met nummers als Radar Love, Twilight Zone en When the Lady Smiles, en kende door de jaren heen diverse bezettingen. Kooymans maakte, samen met Gerritsen, deel uit van de band tot het definitieve einde in 2021.
Kooymans was naast gitarist en zanger ook componist, tekstschrijver en producer. Dit deed hij niet alleen voor de Golden Earring, maar ook voor andere bekende artiesten als Earth and Fire, Patricia Paay, Guus Meeuwis, Herman Brood en Henk Westbroek.
Golden Earring trad in november 2019 voor het laatst op met Kooymans. De band gaf toen een concert in Rotterdam Ahoy. Twee jaar later maakte Kooymans bekend dat hij de diagnose ALS had gekregen en daarom moest stoppen met optreden. “Mijn hoofd wil nog snel, maar ik word in alles trager. En het wordt niet meer beter”, zei hij destijds tegen de Volkskrant.
Zanger Barry Hay en drummer Cesar Zuiderwijk wilden zonder Kooymans niet doorgaan, wat het definitieve einde van de band betekende.
Toch kondigde de rockband begin dit jaar een reeks afscheidsconcerten voor 2026 aan. Kooymans zou bij deze shows al niet meer het podium betreden, maar hij was wel een van de initiatiefnemers.
Tijdens het afscheid staan Hay, Zuiderwijk en Gerritsen wel op het podium. Ze treden op met artiesten als Maan, Danny Vera en Acda en de Munnik .Een deel van de opbrengst gaat naar de bestrijding van ALS.
Kooymans laat zijn vrouw Melanie en twee kinderen achter.
Bron: Nu.NL